kabina natryskowa
Prysznic

Kabina do dużej łazienki – co wybrać?

Powstało wiele artykułów oraz poradników o tym jak urządzić małą łazienkę. Co jednak gdy posiadana przez nas, jest raczej pokojem kąpielowym i podczas aranżacji nie musimy zastanawiać się czy dany element się w niej zmieści? Okazuje się, że właściciele dużych łazienek też mają problem podczas urządzania. Podpowiadamy na jaką kabinę się zdecydować gdy nie ogranicza nas miejsce!

kabina prysznicowa

Kabina Walk In

Jednym z nowocześniejszych modeli kabin są te otwarte. Nazywane są także kabinami Easy In lub Walk In. Te kabiny składają się zazwyczaj z jednej lub dwóch ścianek. W rezultacie dwie lub jedna pozostaje otwarta – nie posiada ona drzwi. Kabiny te przystosowane są do montażu na posadzce. W ich przypadkach rzadko stosuje się brodziki, tylko odpływ liniowy.

Kabiny Walk In, nie tylko wyglądają nowocześnie, to jeszcze korzystanie z nich jest prawdziwą przyjemnością. Są też modelami, które mogą być odpowiednie, wtedy gdy wśród domowników są osoby starsze czy niepełnosprawne. Podczas wchodzenia do kabiny nie trzeba pokonywać żadnych barier.

Duża zamknięta kabina

Posiadając dużą łazienkę można wybrać też model kabiny, który jest bardziej klastyczny. Kabiny prostokątne są często praktycznie połowę większe od tych standardowych. Dlatego to właśnie one mogą być wyposażone w dodatkowe półki, siedziska (sklep w kabinami www.lazienkiabc.pl/Kabiny-prysznicowe-c14)

Modele te zazwyczaj sprzedawane są razem z brodzikami. Do wyboru są te wysokie i płytkie – niskie. Głębokość brodzika jest kwestią indywidualną. Jednak posiadając dużą łazienkę zazwyczaj możemy sobie pozwolić także na wstawienie wanny. Także brodzik płytki na ogół jest wystarczający.

Tak naprawdę w dużej łazience mogą znaleźć się też te modele, które dedykowane są małym wnętrzom, kabiny narożne prostokątne czy półokrągłe o wymiarach 80×80 czy 90×90. Jednak skoro jest tylko na to miejsce, to warto zdecydować się na model, który jest wygodniejszy i bardziej komfortowy. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę nie tylko na design danej kabiny, ale także i na parametry techniczne.