Łazienka

Jaką baterię umywalkową kupić?

Wybór wśród baterii umywalkowych jest ogromny. Do wybory mamy baterie różniące się systemem montażu, kolorem, ceną. Jakich baterii unikać a na które modele warto postawić?

Baterie umywalkowe ścienne

W minionych latach prym wiodły baterie umywalkowe ścienne. Ścienny montaż baterii ma kilka wad i zalet. Największa zaletą baterii ściennej jest jej prostota. W przypadku ściennego montażu wszystkie elementy baterii są łatwo dostępne. Dzięki czemu na wypadek awarii, samodzielnie bez najmniejszego problemu możemy zlokalizować awarię i jeśli jest możliwe naprawić baterię we własnym zakresie.

Nie ma produkty idealnego i tak też jest z bateriami umywalkowymi. Praktyka pokazuje, że czym więcej elementów jest na zewnątrz tym czyszczenie takiej baterii jest bardziej czasochłonne. Wylewka, pokrętła, dużo elementów ruchomych powoduje, że jej czyszczenie potrafi być prawdziwą udrękę.

bateria umywalkowa Deante

Baterie umywalkowe podtynkowe

Baterie podtynkowe, zdecydowanie zyskują na popularności w ostatnich latach. W dzisiejszych czasach króluje minimalizm. Projektując łazienkę, zależy nam, aby jak najmniejsza ilość dodatków wystawała z naszych ścian. W przypadku baterii umywalkowych podtynkowych całość instalacji jest zabudowana pod kaflami / wewnątrz ściany. Dla użytkownika pozostaje jedynie pokrętło do zmiany temperatury wody oraz wąż ze słuchawką, chyba że zastosowana została deszczownica.

Baterie umywalkowe stojące

Stojące baterię są najczęściej spotykane w Polskich domach. Mają jedną, istotną zaleta ich montaż jest banalny a wybór wśród stojących modeli największy. Typową baterię stojącą można bez problemu zamontować samodzielnie, nie wymaga to fachowej wiedzy. Dodatkowo baterie stojące są najtańsze ze wszystkich rodzajów baterii do umywalek.

Warto dobierać baterię pod design szafki pod umywalkę te 2 elementy dopasowane do siebie potrafią zrobić piorunujące wrażenie!