Łazienka

Jak urządzić nowoczesną łazienkę

Jest obecnie wiele stylów, w których urządzona może być łazienka. Jednym z tych, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem jest styl modernistyczny. Taka łazienka jest połączeniem subtelnej estetyki i funkcjonalności. Wnętrze nowoczesne zazwyczaj cechuje minimalizm. Nie ma w nim miejsca, na sporą ilość dodatków a także chemię czy kosmetyki, które znajdują się na widoku. Nowoczesne wnętrza często są surowe, jednak zwolennicy ich wychodzą z założenia, że mniej znaczy więcej i to określenie jest dewizą i krótkim podsumowaniem tego stylu.

Polecany sklep – LazienkiABC – U nas kupisz tanie miski WC

Kolorystyka nowoczesnej łazienki

Nowoczesne wnętrza zazwyczaj utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Biel, szarości, beże to kolory, które będą idealnie pasowały to tego typu wnętrz. Białe łazienka, w której występują elementy szarości być może wygląda przestronniej, ale z całą pewnością nie jest przytulna. Wiele osób decydując się na tak surowy wystrój przełamuję go płytkami drewnopodobnymi, które „ocieplają” wnętrze. Sprawiają, że łazienka nadal jest nowoczesna, jednak bardziej przyjazna i przyjemna w odbiorze.

Kolorystyka ma spory wpływ na to, jak się czujemy w danym miejscu. Wszechobecna biel rano lub wieczorem może nas rozdrażniać, utrudniać zasypianie i wprowadzać w zły nastrój. Najlepiej więc, jeśli zdecydujemy się na taką kolorystykę, przełamać ją jakimś delikatnym dekorem lub inną barwą, przynajmniej w okolicy umywalki. Wtedy będzie się w takim wnętrzu przebywać przyjemniej. Będzie można przyjemniej zacząć i zakończyć dzień.

miski WC

Jakie elementy do nowoczesnej łazienki?

Wciąż na rynek wprowadzane są nowe elementy wyposażenia. Z całą pewnością w nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się rzeczy funkcjonalne. Podwieszane miski WC pozbawione kołnierza, baterie łazienkowe z termostatami, sensoryczne lub wyposażone w ograniczniki przepływu wody. Może znaleźć się tam kabina prysznicowa z niskim brodzikiem lub estetyczna wanna wolnostojąca.

W każdej łazience powinny się znaleźć meble. To one bowiem odpowiedzialne są za uporządkowanie wnętrza. Te nowoczesne zazwyczaj pozbawione są uchwytów. Posiadają gładką powierzchnię, wykończoną na wysoki połysk. Takie szafki otwiera się za pomocą systemu „PUSH” lub wyposażone są w systemy cichego zamykania.