umywalki
Aranżacja

Jak urządzić łazienkę niskim kosztem?

Remont łazienki zazwyczaj kojarzony jest z wysokim kosztem, a także i długim czasem trwania. Zapewne z tych właśnie powodów przeprowadzany jest niezwykle rzadko. Okazuje się jednak, że są sposoby na to, by nie kosztował tak dużo a także i był mniej uciążliwy. Podpowiadamy jak to zrobić!

Co zamiast płytek?

Tak naprawdę najbardziej pracochłonne a także i kosztowne jest położenie płytek. Tak naprawdę nie musimy się jednak decydować na nie. Na rynku znajdują się specjalne farby, które odporne są na ścieranie i co najważniejsze na wilgoć. Można je szybko nanieść, a sam ich koszt także nie jest zbyt duży.

Oczywiście nie trzeba rezygnować z posiadania płytek w ogóle. Można umieścić je tylko w strefie umywalki oraz w tzw. strefie mokrej, czyli w obrębie wanny i prysznica. Można też zrezygnować z nich całkowicie. Zamiast farby na ścianach znaleźć się może specjalna tapeta.

Uzupełnieniem farby lub tapety mogę być specjalne fototapety, które dziś są niezwykle modne i to właśnie one potrafią wprowadzić element trójwymiarowości. Są więc wskazane szczególnie do łazienek o niewielkim metrażu.

baterie do łazienki

Istotna jest armatura!

Aranżując łazienkę należy zwrócić uwagę na jakość produktów, które kupujemy. Oczywiście czym będzie ona wyższa, tym wszystkie elementy wyposażenia będą służyły dłużej. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić wybierając baterie łazienkowe oraz ceramikę, czyli umywalki czy miski WCsklep z bateriami łazienkowymi www.nanolazienki.pl/Baterie-lazienkowe-c1

Baterie powinny być wykonane z dobrych materiałów i z dbałością o każdy detal wykończenia. Obowiązkowo powinny być wyposażone w ceramiczne głowice, a także i specjalne urządzenia, takie jak perlatory czy ograniczniki przepływu wody, dzięki którym podczas codziennego, normalnego użytkowania można znacznie zmniejszyć zużycie wody.

Powinniśmy zdecydować się na zakup baterii markowych, nie produktów „no name” z marketu. W razie jakichkolwiek awarii można dostać do nich bez problemu części zamienne.

Wybierając elementy ceramiki sanitarnej, powinniśmy zwrócić uwagę na jej jakość, a także i na to czy pokryta została specjalnymi powłokami ochronnymi. To właśnie one odpowiedzialne są bezproblemowe czyszczenie a także i dużo wyższą higienę.