Aranżacja

Jak urządzić funkcjonalną łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Ze względu na mały metraż często nie jest łatwo to osiągnąć. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i co wybrać, aby wnętrze było nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

W każdej łazience powinno znaleźć się co najmniej kilka elementów, takich jak: umywalka, sanitariat, kabina bądź wanna, często też pralka. W najmniejszych łazienkach ciężko jest wszystko zmieścić. Być może dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie pralki w przedpokoju lub w kuchni. Dzięki temu zyskamy dużo więcej miejsca, które możemy inaczej zagospodarować.

 baterie umywalkowe

Co sprawdzi się w małej łazience?

W małej łazience sprawdzi się kabina prysznicowa zamiast wanny. To ona bowiem zajmuje mniej miejsca i jest bardziej praktyczna. Ważne jednak jest szczegółowe obmierzenie łazienki. Ważne żeby wychodząc z wanny nie uderzać drzwiami o umywalkę czy sanitariat. Na pewno w takim przypadku nie będziemy mogli mówić o praktycznym i funkcjonalnym wnętrzu. W małym wnętrzu ważny i istotny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Mając małą wnękę nad miską WC możemy wykorzystać ją na ciekawie urządzone półki. W małym wnętrzu możemy też zamontować szafkę, która będzie znajdowała się nad drzwiami i nie będzie widoczna od razu po wejściu do środka. Oczywiście korzystniej jest zdecydować się na miskę WC podwieszaną, zamiast klasycznego kompaktu. Miska nie zmniejsza optycznie wnętrza. Ze względu na widoczną pod miską podłogę, łazienka nie tylko wygląda na większą, a także i jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej korzystniej jest wybrać taką ze szkłem transparentnym. Dzięki temu przez widoczne ściany łazienka również będzie wyglądała na dużo większą. Naprzeciwko drzwi nie powinniśmy umieszczać miski WC. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Lepiej jeśli znajdzie się ona w innym miejscu. Naprzeciwko drzwi znaleźć się może natomiast umywalka z szafką i lustrem.

Najlepsze baterie umywalkowe znajdziesz tutaj – https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11

Narożne wyposażenie do małej łazienki

W małych łazienkach warto jest postawić na narożne produkty. To właśnie one nie tylko zajmują mniej miejsca od tych klasycznych, to jeszcze wyglądają lżej. Bez problemu można dostać umywalkę, szafkę czy narożną kabinę. Dzięki temu wykorzystamy przestrzeń, a także i sprawimy, że łazienka będzie bardziej funkcjonalna.