Armatura

Gorący hit sezonu – czarne baterie łazienkowe

Łazienka jest jednym z tych miejsc, w którym widać duże zmiany aranżacyjne na przestrzeni ostatnich lat. Niegdyś pomieszczenie to miało być przede wszystkim funkcjonalne. Nie skupiano się za bardzo nad ciekawym, oryginalnym designem. Było to spowodowane także małą różnorodnością materiałową. Dziś łazienka to zupełnie inne miejsce, co do którego mamy także zupełnie inne wymagania. Chcemy, by miejsce to było nie tylko funkcjonalne, ale także i estetyczne. W łazience nie tylko chcemy się umyć, ale i zregenerować po ciężki dniu. A na poczucie relaksacji mają tak naprawdę wpływ wszystkie elementy wyposażenia, w tym baterie łazienkowe.

Sprawdź również: umywalkowe baterie Kohlman www.lazienkiabc.pl/Kohlman-p156/Baterie-umywalkowe-c11

Czarne baterie – czy są praktyczne?

Najbardziej popularnymi bateriami są te chromowane. Wielu osobom wydaje się, że to właśnie one są najbardziej praktyczne. Dziś wybór jest jednak znacznie większy i tak naprawdę nie musimy się zbytnio wysilać, by znaleźć baterie złote, czarne, grafitowe czy tak naprawdę w każdym innym kolorze. Wybór ich jest ogromny, jednak to właśnie modele czarne cieszą się dziś wciąż niesłabnącą popularnością.

baterie kohlman

Na czym polega fenomen czarnych baterii i dlaczego akurat ostatnio stały się bardziej popularne niż kiedyś. Oczywiście jest co najmniej kilka czynników, jakie mają na to wpływ. Przede wszystkim moda na różne elementy wyposażenia łazienkowe jest zmienna. A kolor czarny idealnie wpisuje się w wiele aktualnych trendów wnętrzarskich. Baterie czarne komponują się idealnie we wnętrzach typu loft a także i wielu innych. Mogą być kontrapunktem kolorystycznych w klasycznych łazienkach lub uzupełnieniem już jakiegoś zamysłu.

Decydując się na zakup baterii w kolorze czarnym, musimy jednak szczególnie uważać podczas ich czyszczenia i pielęgnacji. Nie powinno się czyścić ich ścierającymi proszkami czy silnymi detergentami. Mogą one bowiem uszkodzić powierzchnię. Taka bateria nie wygląda już estetycznie. Najbezpieczniej jest przemywać baterię roztworem z wody i octu lub specjalnymi preparatami do tego przeznaczonymi.