beton w łazience
Aranżacja

Drewno i beton, czyli łazienka w nowoczesnym wydaniu!

Współczesne łazienkowe wnętrze znacznie różni się od takiego, które znajdowało się w polskich domach kilkanaście lat temu. Łazienka dziś ma być nie tylko ergonomiczna, ale i estetyczna. Coraz częściej w aranżacjach pojawia się surowy beton i drewno – czy aby na pewno materiały te sprawdzają się w tak specyficznych miejscach, jakimi są łazienki?

Betonowe ściany – hit czy kit?

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza niekoniecznie dziś muszą być białe, coraz częściej na ścianach pojawia się szary beton. Szary jest kolorem neutralnym i tak naprawdę pasuje do każdej kolorystyki. Dodatkowo struktura betonu sprawia, że łazienka wygląda na chłodną i surową. Jeśli o taki właśnie efekt nam chodziło, można wnętrze uzupełnić o dodatki łazienkowe (www.lazienkiabc.pl), w takiej właśnie kolorystyce.

beton łazienkowy

Można też w takiej łazience wstawić czarne, turkusowe czy zielone dodatki a także meble. Łazienka zaaranżowana w taki sposób z całą pewnością będzie wyglądała niesztampowo i intrygująco. Surowość betonu można także przełamać. Jak się okazuje w takich aranżacjach praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone.

Łazienka, w której znajdą się drewniane elementy będzie prezentowała się wyjątkowo. I to właśnie wnętrza, w których znajduje się i beton i drewno są niezmiernie popularne.

Drewno czy płytki drewnopodobne do łazienki?

Łazienka jest miejscem, w którym spotkać się można z wysoką wilgocią a także i sporymi wahaniami temperatury. Ze względu na te czynniki, nie każdy rodzaj drewna będzie sprawdzał się na co dzień. Jeśli chcemy, by znalazły się tam dobrej jakości deski drewniane powinniśmy postawić na drewno egzotyczne, które jest odporne na działanie wody.

Niestety koszt takiego rozwiązania nie należy do najniższych.  Można skorzystać z płytek drewnopodobnych, które bardzo dobrze imitują drewno, a przy okazji są praktyczniejsze. Płytki drewnopodobne znajdują się w kilku wariantach kolorystycznych. Z szerokiego wachlarzu kolorystycznego można wybrać jasne, lub takie które są naprawdę ciemne, głębokie.