kabina natryskowa
Łazienka

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Łazienka jest miejscem, które powinno być idealnie czyste i higieniczne. Sprzątanie łazienki dla większości osób nie jest czynnością, która należy do przyjemności. Często związane jest z długotrwałym szorowaniem i koniecznością użycia silnych środków chemicznych, które nie są dla nas obojętne. Do tego, aby miejsce to było sterylne powinniśmy czynność tą powtarzać co kilka dni. Czy są sposoby na to, aby sprzątanie łazienki było mniej uciążliwe. A także, żeby środki których użyjemy nie będą miały negatywnego wpływu na nasz organizm? Okazuje się, że tak!

kabina prysznicowa kerra

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Już podczas wyboru kabiny prysznicowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, ale parametry techniczne. Te dobre nie tylko posiadają ciekawy design, ale i są bezproblemowe podczas czyszczenia. Szkło powinno być wykonane z grubego, hartowanego szkła, które jest bezpieczne.

Nawet podczas zbicia, rozbite szkło nie zrobi krzywdy, jak może stać się ze zwykłym szkłem. Szkło powinno posiadać specjalną powłokę, która jest efektem mechanicznego naniesienia jej podczas procesu produkcyjnego, lub szkło powinno zostać specjalnie zmodyfikowane, by uzyskać hydrofobowe właściwości. Dzięki temu czyszczenie jej jest bezproblemowe.

Powłoka hydrofobowa sprawia, że krople wody łączą się z sobą i spływając zabierają wszelkiego typu osady i zanieczyszczenia. W efekcie powierzchnia pozostaje czysta i pozbawiona nieestetycznych zacieków. Agresywna chemii w tym przypadku może spowodować zniszczenie powłoki. W takim przypadku dopuszczone są tylko delikatne środki myjące lub domowe sposoby czyszczenia kabin.

Domowe sposoby czyszczenia kabin

Nie zawsze czyszczenie kabiny prysznicowej ostrą chemią jest dobrym rozwiązaniem. Nie chodzi tylko o możliwość uszkodzenia powłoki, ale i zagrożenia z zetknięciem z nią. Gdy z łazienki korzystają małe dzieci powinniśmy zwracać szczególną uwagę, na stosowane środki chemiczne.

Domowe preparaty czyszczące często posiadają bardzo wysoką skuteczność, do tego przygotować je można samemu i nie kosztuje to dużo. Zaletą domowych środków czyszczących, jest to że są one bezpieczne. Do najczęściej stosowanych zaliczyć można roztwór octu i wody w proporcjach 1:1. Nie każdy toleruje zapach octu, który jest dosyć specyficzny. W takiej sytuacji można dodać do niego sok z cytryny lub ulubiony olejek eteryczny.

Można zastosować olejek herbaciany, który ma właściwości antyseptyczne. Ocet jest środkiem, który idealnie oczyszcza a także i odkamienia. Kabinę można tylko przetrzeć miękką szmatką. A w przypadku silniejszych zabrudzeń pozostawić preparat na jakiś czas, by mógł zacząć działać.

Kolejnym sposobem czyszczenia, jest przygotowanie preparatu z sody lub soku z cytryny. Także są to sposoby sprawdzone, chociaż za najlepszy i najbardziej skuteczny uznawany jest ten z octu.

Więcej sposobów na czyszczenie kabin znajdziesz tutaj – https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-skutecznie-wyczyscic-kabine-prysznicowa-1839.html