Łazienka

Czyszczenie łazienki domowymi sposobami

Łazienka jest miejscem, gdzie czystość i higiena ma szczególne znaczenie. Wiele osób do jej czyszczenia używa agresywnych środków czyszczących. Wychodzą oni z założenia, że tylko one są w stanie usunąć kamień. Nie zawsze jednak są to preparaty, które są bezpieczne dla naszego zdrowia. Większość z nich posiada w swoim składzie groźne substancje a wręcz truciznę. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na stosowanie domowej chemii, która jest bezpieczna, tania a także i skuteczna. Praktycznie każdy ma w swoich domowych zasobach te środki i nie zawsze jest tego świadomy. Do najczęściej stosowanych zalicza się ocet a także sodę.

 czysta bateria łazienkowa

Skuteczne czyszczenie łazienki

Sprzątanie łazienki przez wiele osób jest czynnością wręcz znienawidzoną. Kojarzy się z szorowaniem, nieprzyjemnym zapachem detergentów. Są jednak sposoby na to, aby ta czynność nie była aż tak bardzo kłopotliwa. Można zrobić samodzielnie preparat z octu i wody w proporcjach 1:1. Jest on niezwykle skuteczny. Z powodzeniem poradzi sobie nawet z kamieniem i czyszczeniem sanitariatu. Aby środek czyścił jeszcze lepiej wystarczy go podgrzać. Baterie, które mają grubą warstwę kamienia czy sanitariat, który lata swojej świetności ma już za sobą można zalać nim i pozostawić na kilka godzin. Aby zniwelować zapach można dodać soku z cytryny lub innego olejku.

Inną równie skuteczną metodą jest zrobienie papki na bazie sody oczyszczonej i wody. Jest ona idealna nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z grzybem, wilgocią. Często widoczne jest to przy uszczelkach w kabinach prysznicowych. Lustro natomiast można przetrzeć samym tylko octem i wytrzeć do sucha. Powierzchnia pozostanie idealnie czysta i lśniąca – wolna od zacieków.

Więcej info o czyszczeniu baterii – https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-skutecznie-czyscic-baterie-lazienkowe-1829.html

Ekologiczne i ekonomiczne wyposażenie łazienki

Nie tylko istotne są środki jakich użyjemy do czyszczenia łazienki, ale także i elementy jej wyposażenia. Jednym z produktów, na które warto postawić jest miska WC, która najlepiej jeśli pozbawiona zostanie kołnierza. Dzięki temu nie będzie dodatkowych zakamarków, w których mogą się gromadzić i namnażać groźne bakterie i drobnoustroje. Miskę pozbawioną kołnierza można w sposób szybki i skuteczny spłukać i to używając w tym celu mniejszej ilości wody.