mosiężna bateria
Armatura

Czarne baterie łazienkowe, gorący trend ostatnich sezonów

Podstawą wyposażenia łazienki są baterie. Trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w łazience bez baterii, umywalek, wanny czy kabiny, a także toalety. Jeszcze do niedawna wybór baterii łazienkowych, czy to umywalkowych, czy prysznicowych nie miał aż tak wielkiego znaczenia. Dziś jest to wybór stawiany na równi z pozostałą armaturą, ponieważ często to baterie mają wpływ na ogólny wygląd wewnętrzny łazienki.

Polecamy sprawdzić sklep – www.nanolazienki.pl/Baterie-lazienkowe-c1

Dobrze byłoby więc, aby wybór baterii umywalkowych, czy prysznicowych nie był przypadkowy. Często zastanawiając się nad wyborem baterii zwracamy uwagę na ich funkcjonalność, ale kierujemy się też ich wyglądem zewnętrznym. Na rynku mamy obecnie szeroki wybór kształtów i kolorów baterii łazienkowych.

Dotychczas najczęściej wybierane były baterie chromowane, dziś na topie są czarne baterie łazienkowe. To właśnie bowiem one stanowię idealne dopełnienie wnętrz loft, nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich.

chromowana bateria lazienkowa

Dla kogo czarne baterie łazienkowe?

Kolor czarny jest klasyczny i kojarzy się z elegancją. Tak też jest w przypadku czarnych baterii łazienkowych. Oferta czarnych baterii prysznicowych i umywalkowych jest przeznaczona dla osób, które nie boją się odważniejszych aranżacji wnętrz i stawiają na prostotę połączoną z elegancją. Przyciągają wzrok i na pewno niejedną osobę wprawią w zachwyt.

Czarne baterie łazienkowe doskonale pasują do wnętrz w stylu industrialnym i klasycznym. Należy również pamiętać, że są one również funkcjonalne, łatwe w obsłudze i zachowaniu czystości. Nie widać na nich zacieków powstających przy codziennym użytkowaniu. Oprócz funkcji praktycznej, czarne baterie łazienkowe pięknie podkreślą nowoczesny styl aranżacji. Dodatkowo należy nadmienić, że czarne baterie tak jak inne baterie posiadają głowice ceramiczne i perlatory, które pozwalają na ograniczenie przepływu wody.

Baterie te zazwyczaj są droższe niż modele chromowane. Jednak tak naprawdę tylko i wyłącznie sprawdzeni i znani producenci mają je w swoich ofertach. Zauważyć można, że cena za nie jest niższa niż kilka sezonów temu, gdy były prawdziwą nowością na rynku.